fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
En İyi Klinik
Novar Poliklinik
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

PRP ile Cilt Gençleştirme

Akustik Dalga Terapisi Hizmetimiz

Güvenilir Yöntem

Vücudunda yaşlılık belirtileri ortaya çıkan pek çok kişi Plated Rich Plazma (PRP) ile cildini gençleştirebilmektedir. PRP ile cilt gençleştirme yöntemi oldukça güvenlidir. Bu yöntemde kandaki trombosit hücrelerinden faydalanmak hedeflenmektedir.

 

PRP yöntemindeki temek hedef trombositlerin yaraları onarıcı ve vücudu iyileştirici özelliğinden faydalanmaktır. PRP tedavisi uzun yıllardır ortopedi hastalarında kullanılmaktadır. Günümüzde yüz gençleştirme işlerinde de tercih edilen bir yöntemdir.

 

Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır?

PRP ile cilt gençleştirme yöntemi kırışıklık karşıtı bir tedavidir. Bu nedenle vücutta kırışıklıkların başladığı alanlarda kullanımı mümkündür. Özellikle göz ve çevresinde, yanaklarda, yüz bölgesinde, boyunlarda, göğüslerde, ellerde ve kollarda başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

 

Ayrıca PRP tedavisi saç için de faydalıdır. Bu yöntem kullanılarak kafa derisi üzerindeki saç köklerine kuvvet verilir ve saçların yeniden büyümesi sağlanır. Yaşlılık belirtileri ortaya çıktığı andan itibaren kullanılması durumunda, cildin yaşlı bir görünüm kazanmasının önüne geçilebilmektedir.

 

PRP Nasıl Uygulanır?

İzmir’de PRP ile cilt gençleştirme yönteminin en önemli merkezi Novar polikliniktir. Novar poliklinikin uzman hekimleri PRP uygulaması öncesinde tedavi görecek kişiyi bazı analizlere tabi tutarlar.

 

İşlemin yapılacağı bölgenin fotoğraflarlı çekilerek cilt temizlenir ve bölgesel anestezik kremler uygulanır. Bunun ardından koldan bir miktar kan alınır. Gerekiyorsa içine kişinin gereksinimine göre ek maddeler konulur. Böylece Plated Rich Plazma (PRP) hazır hale getirilmiş olur.

 

Elde edilen bu sıvı vücuttaki kırışıklıklara ve belirgin çizgilere enjekte edilir. Bunlardın ardından ince detaylar üzerinde çalışılır. Böylece vücuttaki kırışıklık ve çizgiler ortadan kaldırılır. Plateted Rich Plazma uygulamasının ardından LED ışın terapisiyle vücudun rahatlaması sağlanmaktadır.

 

PRP Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

PRP uygulaması gündelik hayatı engelleyecek bir tedavi yöntemi değildir. Bazı hastalarda iğnelerin girdiği bölgelerde morarma, kızarıklık ve şişlik görülebilmektedir. Fakat bütün bunlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

 

Tedavinin tam olarak etkisini görebilmek için üç hafta kadar beklemek gerekmektedir. İlk günlerde kırışıklıklar yerinde duruyor gibi gözükse de, üç haftanın ardından vücut yeniden genç ve elastik bir görünüme sahip olacaktır. PRP belli aralıklarla yılda üç defa tekrar edilebilir. Yapılacak tekrarlar cildin genç görünümünün daha uzun süre korunmasını sağlayacaktır.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

Örn: (533) 333 33 33 Telefon Numaranız

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Hizmet Sürecimiz

Sizi Anlıyoruz

Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

Bizi Tanıyın

Sürekli Yanınızdayız

Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

Sorularınız için Bize Ulaşın

Memnuniyet

Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

Misyon ve Vizyonumuz

Randevu Oluşturun

Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
Telefon Destek (0532) 100 0370Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.