fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
En İyi Klinik
Novar Poliklinik
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Kimyasal Peeling

Akustik Dalga Terapisi Hizmetimiz

Kimyasal Peeling İşleminin Önemi

Kimyasal peeling insan derisini canlandırmak ve vücudu gençleştirmek için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde vücuda canlılık kazandırmak için bazı solüsyonlar uygulanmaktadır.

 

Uygulanan solüsyonların içerisinde bulunan asit cildin soyulmasını sağlar. Solüsyonun içerisinde alfa hidroksi asir (AHA), glikololik asit, jesner solüsyonu, triklosetik asit (TCA) gibi asit ve etken maddeler bulunmaktadır.

 

Nelerde Etkilidir?

Kimyasal peeling yöntemi güneşe, yaşlanmaya ve karaciğere bağlı lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Vücutta bulunan akne ve sivilcelerin iyileşmesinde, akne ve sivilce izlerinin onarılmasına katkı sağlar. Gebelik lekelerini iyileştirmektedir.

 

Yapılan işlemler sonucunda oluşan yeni cilt dokusunun rengi çok daha canlı ve homojen olmaktadır. Yüz, göğüs, sırt, boyut, eller ve kollarda uygulanabilmektedir. Kimyasal peeling uygulaması deride oluşan gevşeme ve sarkmalara karşı etkili değildir. Böyle şikayetlerin olması durumunda farklı tedavi alternatiflerine başvurulmalıdır. 

 

Kimyasal Peeling Uygulaması

İzmir’de kimyasal peeling uygulamasının en önemli merkezlerinden birisi Novar polikliniktir. Kimyasal peeling uygulamasında hastaya uygun solüsyonun seçimi önemli bir aşamadır. Novar poliklinik bünyesinde bulunan uzmanlar hasta için en doğru solüsyonun seçilmesini sağlamaktadır.

 

Deri üzerindeki kir ve yağlardan arındırılır. Bunun sonrasında tedavi alanına uygulama yapılmaya başlanır. Yapılan işlemler sırasında on dakika kadar yanma hissi ya da batma hissi oluşabilmektedir. Fakat bu hisler insana rahatsızlık verecek boyutta değildir. Seansların düzenli aralıklarla tekrar edilmesi daha başarılı sonuçlar alınmasına katkı sağlayacaktır.

 

Yan Etkileri Nelerdir

Kimyasal peeling uygulamasının insan vücuduna zarar verecek yan etkisi bulunmamaktadır. Peeling işleminin yapıldığı bölgenin derinliğine bağlı olarak güneş yanığına benzer reaksiyonlar gelişebilir. Fakat bunlar bir hafta içerisinde tamamen iyileşecektir.

 

Derin peeling uygulamalarının ardından vücut derisinde kahverengi bir tabaka oluşmaktadır. Bu tabakanın iyileşme süresi ise insanın vücut yapısına bağlı olarak yedi ve on gün arasında değişmektedir. Yaklaşık on günün ardından cilt soyulur ve iyileşme tamamlanmış olur.

 

Peeling sonrası oluşan kabuklar ne olursa olsun soyulmamalıdır. Aksi durumlarda vücutta iz kalabilir. Doktorların önerdiği nemlendirici kremler dışında hiçbir krem bölgeye sürülmemelidir. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Bunlara dikkat edildiğinde kimyasal peelingin insana zarar verici bir yan etkisi oluşmayacaktır.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

Örn: (533) 333 33 33 Telefon Numaranız

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Hizmet Sürecimiz

Sizi Anlıyoruz

Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

Bizi Tanıyın

Sürekli Yanınızdayız

Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

Sorularınız için Bize Ulaşın

Memnuniyet

Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

Misyon ve Vizyonumuz

Randevu Oluşturun

Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
Telefon Destek (0532) 100 0370Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.