fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
En İyi Klinik
Novar Poliklinik
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Epilasyonda Etkili Yöntem

Lazer yöntemi, epilasyon amacı ile kullanıldığında üç temel çeşide ayrılmaktadır. Lazer epilasyon operasyonunun başarıya ulaşması için öncelikle doğru lazer tipinin belirlenmesi gerekmektedir. Kişiye uygulanacak lazer yönteminin hangisi olacağına uzman kişiler karar vermelidir. Karar verilirken kişinin hem cilt yapısı hem de kıl yapısı birlikte değerlendirilmektedir. Aynı zamanda kişinin ten rengi tercih edilecek lazer çeşidini belirlemektedir. Epilasyon işleminde kullanılacak lazer çeşitleri Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd Yag lazer epilasyon olarak adlandırılmaktadır. Her yöntemin kendisine göre avantajı vardır.

Açık Tenlilerin Tercihi Alexandrite Lazer Epilasyon

İzmir’de yaşayan açık tenli kişilerin lazer epilasyon sırasında tercih ettiği yöntem Alexandrite lazer olmaktadır. Bu yöntem oldukça etkili ve pratiktir. Yöntemin sahip olduğu teknik özellikler açık tenli kişilere uygundur. Uygulamanın hemen ardından insan vücudundaki istenmeyen kıllar ortadan kalkmış olacaktır. Koyu renkli kişilerde bu yöntem çok fazla tercih edilmemektedir. Ayrıca açık tenli olunsa bile yüz ve boyun bölgelerinde Alexandrite lazer epilasyon yöntemi kullanılmamaktadır. Çünkü bu yöntem kullanıldığı zaman söz konusu bölgelerde istenmeyen ince kıllanmalar yapabilmektedir.

Esmer Tenliler İçin Nd Yag Epilasyon

Esmer tenli İzmirliler vücutlarının yapısından dolayı istenmeyen kıllardan çok daha fazla rahatsız olmaktadır. Vücudunun rengi koyu olan kişiler için Nd Yag lazer epilasyon yöntemi doğru bir tercih olacaktır. Fakat bu yöntem diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre vücuda daha fazla ağrı verebilmektedir. Böyle olduğu için kullanımı çok fazla yaygın değildir. Nd Yag lazer epilasyon yönteminin kullanılmasına mutlaka alanında uzman kişiler karar vermelidir. Ayrıca operasyon öncesi ve sonrasında uyulması gereken kurallara bu yöntemde daha fazla dikkat etmek gerekmektedir. Operasyon sonrası güneş ışınlarının etkisinin yüksek olduğu saatlerde dışarı çıkmaktan kaçınılmalıdır. izmir lazer

Derinlemesine Etki: Diode Lazer

Diode lazer yöntemi istenmeyen kıllardan kurtulma konusunda en büyük yardımcılardan birisidir. Bu yöntem hem açık tenli hem de koyu tenli kişiler için oldukça başarılıdır. Diode lazer yönteminde 810 nm dalga boyuna sahip ışınlar kullanılmaktadır. Kullanılan ışınlar vücudun derinlerine inmektedir. Diğer yöntemlere göre daha derinlere müdahale edildiği için etki gücü çok daha yüksektir.  Diode lazer yöntemi uygulanan kişilerin çoğu ağrı hissetmediklerini belirtmektedir. izmir lazer

Önceki HaberSonraki Haber

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.