fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
En İyi Klinik
Novar Poliklinik
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Dövme Silme

Dövme Sildirme İşlemi

Dövme Silme İzmir

Dövmeler Silinebilir

Pek çok kişi hayatlarının farklı dönemlerinde dövme yaptırarak vücutlarında kalıcı bir iz bırakmaktadır. Özellikle gençlik dönemlerinde dövme yaptırma oranı ülkemizde çok yaygındır. Dövme kalıcı bir uygulama olduğu için ilerleyen dönemde bundan vazgeçmek kolay değildir. Dövme silme izmir

 

Dövme yıkanınca geçecek bir uygulama değildir. Silinmek istenmesi durumunda mutlaka alanında uzman kişilere başvurulmalıdır. Dövmeden kurtulmak için yapılması gereken iş dövme silme hizmeti veren bir sağlık kuruluşundan destek almak olmalıdır. İzmir’de Novar Poliklinik çok sayıdaki şubesiyle dövme silme hizmeti konusunda İzmirlilere yardımcı olmaktadır.

 

Dövmeyi Dövmeyle Kapatmayın

Dövmeyi gizleme uygulamalarından bir tanesi dövmeyi ortadan kaldıracak şekilde yeni bir dövme yaptırmaktır. Fakat bu uygulama pek çok açıdan sorunları içinde barındırmaktadır.

 

Bir kişi vücudunda bulunan küçük bir dövmeden rahatsız olduysa onu daha büyük bir dövmeye dönüştürmesi ilerleyen dönemlerde ondan da rahatsızlık duymayacağı anlamına gelmeyecektir. İşte bu nedenle dövmeyi, dövme ile gizleme uygulaması yeni sorunlara neden olabilmektedir.

 

Dövme Silme Tedavisi

Dövme silme tedavisinde vücutta dövme bulunan bölgeye lazerle müdahale edilmektedir. Lazer uygulaması yapılırken dövmenin bulunduğu cilt katmanına göre işlem yapılmaktadır. Dövme işlemi sırasında boya partikülleri vücuttaki katmanlara yerleştirilmektedir.

 

Profesyonel dövme yöntemiyle yapılan işlemlerde genellikle boya partikülleri dermis olarak adlandırılan derinin hemen altına yerleştirilmektedir. Bu tarz dövmelerin lazerle silinmesi kolay olmaktadır. Fakat profesyonel olmayan yöntemlerle yapılan dövmelerde, boya partikülleri daha alt tabakalara yerleşebilmektedir.

 

Bu gibi durumlarda lazer işlemleri daha uzun sürmektedir. Dövmenin rengine göre özel lazer ışınları uygulanmaktadır. Bundan dolayı lazerle dövme silme uygulamasında hem derinlik hem de dövmenin rengi birlikte değerlendirilmektedir.

 

Ağrı Olur mu?

Dövme silme uygulamasına başvuracak kişilerin kafalarındaki en önemli soru ağrı olup olmayacağıdır. Yapılan işlemlerde çok düşük bir ağrı hissi oluşmaktadır. Kişiden kişiye göre bu his değişebilmektedir. Bazı kişiler hiçbir acı hissetmezken,  bazı kişiler hafif ağrı hissedebilmektedir.

 

Dövme yaptırırken hissedilen acı ile silme işlemi sırasında hissedilen acı birbirine yakın olmaktadır. Dövme silme işlemi sonrasında kalıcı bir iz ya da leke görülmemektedir. Fakat bu işlem tıbbi bir müdahale olduğu için vücutta iz kalmaması için mutlaka dövme silme uygulaması öncesi ve sonrasıyla ilgili kurallara uyulmalıdır.

 

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

Örn: (533) 333 33 33 Telefon Numaranız

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0532) 100 0370
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:00
C.tesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

Hizmet Sürecimiz

Sizi Anlıyoruz

Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

Bizi Tanıyın

Sürekli Yanınızdayız

Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

Sorularınız için Bize Ulaşın

Memnuniyet

Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

Misyon ve Vizyonumuz

Randevu Oluşturun

Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
Telefon Destek (0532) 100 0370Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.