fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
En İyi Klinik
Novar Poliklinik
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Cilt Tedavileri

Tüm Cilt Tedavi Hizmetleri

Cilt Tedavileri İzmir

Cilt çatlakları günümüz insanın en önemli cilt estetiği sorunlarından bir tanesidir. Cilt çatlaklarını cildin alt tabakalarının hızlı bir şekilde yani derinin genişleme kapasitesinin üzerinde aşırı gerilmesi sonucu dayanamayarak yer yer yırtılması olarak tarif edebiliriz.

 

Bu lezyonlar ilk oluştuğunda dışarıdan kırmızımsı mor olarak görülürler. Yırtılmanın yeni olması ve bu yırtılma sırasında deri içinde mikro kanamalar nedeniyle bu kırmızımsı mor renk görülür.

 

Cilt çatlağı yani cilt yırtığı eskidikçe beyazlaşır ve dışarıdan ciltte beyaz çatlaklar halinde görülürler. Bu çatlaklar zamanla beyazladığı için esmer yani koyu tenli kişilerde çok daha belirgindir.

 

Cilt çatlakları; gebelik, ergenlik ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşan estetik açıdan birçok kişiyi rahatsız edebilen izlerdir. Çatlak izleri genelde yüzeyden çökük ,yırtık şeklindedir.Yeni oluştuklarında renkleri mor, kırmızıya yakın gözlenir.Yıllar geçtikçe renkleri açılarak gri kurşuni veya beyaz bir renk alır. Cilt çatlakları karın, kalça, basen, sırt,kollar,göğüs üstleri,diz arkaları,baldırlarda gözlemlenmektedir.  

 

Ergenlik çağında hızlı büyüyen genç kız ve erkeklerde cilt genişlemesi ve büyümesinin bu hıza yetişememesi sonucu gençlerde kalçalarda ve bacaklarda sık olarak bu çatlaklar oluşabilir. Önlemek için bu bölgelere masajlar yapılabilir ya da en azından kilo alması sınırlanmalıdır. Çatlak dokusu incelendiğinde bağ doku elemanları dediğimiz, dokuları sıkı tutan ve canlılık veren doku elemanlarının azalarak cildin sıkı esnek yapısını kaybetmiş olduğunu gözlemleriz. Bu eskime ve gevşemeyi gidermek için dokudaki bağ doku elemanlarını tekrar oluşturmak gerekir. cilt tedavileri

 

Fraksiyonel Karbondioksit co2 lazerler uygulandıkları alana yeni doku oluşumunu tetikleyerek etki ederler. Oluşan yeni bağ doku yavaş yavaş çatlak alanını doldurarak cildin yenilenmesine ve çatlak görünümünün azalmasına neden olur. Seans aralıkları 4-6 haftada bir olup mevcut probleme göre 3-6 seans önerilmektedir.İşlem lokal anastezik kremler kullanılarak ağrısız olmakla birlikte sosyal hayatı etkilememektedir. 

Cilt Tedavisi İzmir

Şişman kişilerde de yine hastanın aşırı kilo alması sonucu cilt yeterince genişleyememekte ve çatlamaktadır. Hamileliklerde de hasta normalden fazla kilo alırsa vücut büyümesine deri uyum sağlayamamakta ve çatlamaktadır.

 

Bu nedenlerden dolayı kilo almamak çok önemlidir. Hamilelerde ideal kilolarını korumalı her aya bir kilo hesabı ile giderlerse hem vücut estetiğini korumuş, hem sağlıklı kalmış, hem de hamilelik sonrası miras kalan bu deformasyon ve cilt çatlaklarından korunmuş olurlar.

 

Oluşan cilt çatlaklarını tamamen tedavi etmek oldukça zordur. Önemli olan bunların oluşmasını engellemektir. cilt tedavileri

Cilt Tedavisi İzmir

Karında oluşmuş çatlaklar eğer karın sarkması var ise karın germe ameliyatı ile beraber yok edilebilirler. Hamilelik sonrası genellikle çatlaklar, karının alt kısmında yani göbek deliğinin altındadırlar. Bunlar karın germe ameliyatı ile tamamen yok edilebilir.

 

Vücudun diğer yerlerinde oluşmuş olan cilt çatlaklarının tedavisi günümüzde kısmen de olsa lazer ile mümkündür. Kalçalarda bacaklarda yada göğüste olan çatlaklar lazer ile tedavi edilirler ve görünürlükleri ileri derece azaltılır. Sıklıkla tek seans da bazen de 2-3 seans tedavi gerekebilir.

 

Lazer ile çatlak tedavisi uygulaması oldukça kolaydır. Hafif bir lokal anestezi ile lazer uygulaması yapılır. Birkaç haftalık iyileşme dönemi sonrası çatlak genişliği ve derinliği ciddi derecede  azalır.

 

Lazer ile çatlak tedavisinde hem çatlamış ve yırtılmış derinin üst tabakası yenilenir hem de derin dokulardaki dermis yırtıkları tedavi edilmiş olur.

Cilt Tedavisi İzmir

Bazı güzellik merkezlerinde uygulanan mikro dermabrazyon sadece yüzeysel olarak etki eder ve tedavide yetersiz kalır. Lazer ile yapılan çatlak tedavisinin üstünlüğü tartışmasız çok fazladır. Çünkü lazer derin dokuları da etkileyerek derindeki yırtıkların toparlanması için derinlerde hücre üretimini uyarır.

 

Sonuç olarak lazer ile çatlak tedavisi ile çatlaklarda önemli miktarda toparlanma ve iyileşme sağlanır.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

Örn: (533) 333 33 33 Telefon Numaranız

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0532) 100 0370
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:00
C.tesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

Hizmet Sürecimiz

Sizi Anlıyoruz

Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

Bizi Tanıyın

Sürekli Yanınızdayız

Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

Sorularınız için Bize Ulaşın

Memnuniyet

Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

Misyon ve Vizyonumuz

Randevu Oluşturun

Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
Telefon Destek (0532) 100 0370Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.