Dövme Silme

DÖVME SİLME

Dövme silme, dövmesi çıkaracak kişi ileride daha büyük sorunlar yaşamaması için mutlaka ve mutlaka bir sağlık kuruluşunda (hastane, poliklinik vs. ) işlemini yaptırmalıdır.

LAZERLE DÖVME SİLME SİLDİRME

Dövmede, boya partikülleri dermal bölgede kalıcı olarak yerleşmektedir. Çok çeşitli şekillerde ve renklerde yapılabildiği gibi çok çeşitli derinliklere de yapılabilmektedir. Dövme silme tedavisinde önemli olan birkaç parametre vardır. En önemlisi de renk ve derinliktir profesyonel dövmeler genellikle cildin alt tabası olan dermis içinde iken profesyonel olmayan yani tabanca ile yapılmamış dövmeler genellikle daha derinlerde bulunmaktadır. Dövme silme tedavisinde bu önemli bir noktadır çünkü boya ne kadar yüzeyde ise tedavisi de o kadar hızlı olmaktadır.

DÖVMENİN TÜRLERİ

Dövmeler değişik renkte olurlar. Bu renkler için değişik maddeler kullanılır. Dövmedeki her renk için farklı dalga buyunda lazer kullanılır Bu yüzden dövme de kullanılan renklerin lazerle dövme silme işlemine yanıtları farklıdır. Değişik dalga boylarına sahip Q-switched lazer ışınları, uzun bir zamandan bu yana dövme çıkarılması işleminde kullanılmaktadır..

Nanosaniye (bir saniyenin milyarda biri) süreli darbelerle, çeşitli renkleri hedefleyebilen Nd-yag Q-switch, dövmeye şeklini veren pigmentleri hedef alarak , pigment partiküllerini çok ufak parçalara ayırır.

LAZERLE DÖVME SİLME SONRASI

Lazerle dövme silme sonrası, haftalar içinde bu parçalanarak ayrıştırılan boya partikülleri epidermal ve lenfatik yollardan degrade olmaktadır. Derinin ışınıma maruz kalan kısmı işlemden hemen sonra 10 ila 20 dakika içinde solmaktadır. Bunu takip eden 1 ile 3 hafta içinde tamamen dökülmektedir. Dövmenin deriden silinmesi için genellikle ilk uygulamadan sonra 6 - 8 hafta yeterlidir, ihtiyaca göre ek uygulamaya geçilir.

DÖVME SİLME'DE RENGİN ÖNEMİ

Dövme Silme işleminde prensip olarak önce siyah ve mavi renklerin tedavisi yapılır, daha sonra diğer renklere başlanır. Seans sayısı uygulama yapılacak dövmenin profesyonel veya amatör yapılmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dövme silme işlemi ile ilgili dikkate alınması gereken en önemli konu, uzman ve deneyimli ellerde yapılması gereken bir işlem olduğudur.

Q-switched ND-YAG lazerlerinin, uygulamadaki etkinliği yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda da evrensel ölçülerde kanıtlanmıştır. Q-switched Nd- YAG lazeri ışın demetlerinin derideki melanin pigmenti tarafından güçlü bir biçimde absorbe edilebilmesi sayesinde bu cihazlar, doğal pigmentlere sahip cilt lezyonlarının tedavisinde de ayrıca kullanılmaktadır.

UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Normal bir dövmenin Nd-Yag Q- switch lazerle çıkarılması en fazla 2 dakikadır.agrı duyumsaması kişiye özeldir.genelde cok düşük bir agrı hissi oluşmaktadır.

DÖVME SİLME İŞLEMİ SONRASINDA DERİDE İZ KALIR MI?

Lazer ile yapılan dövme silme tedavilerinde vakaların büyük cogunlugunda kalıcı bir lekenme veya iz gelişmemektedir . fakat her tıbbi işlem beraberinde belli riskleri getirir. Uygulama öncesi ve sonrası uyulması gereken kurallara uyduğunuz takdirde sorun yaşamadan dövmenizi silmek mümkündür.
Dövme Silme

Dövme Silme

DÖVME SİLMEDövme silme, dövmesi çıkaracak kişi ileride daha büyük sorunlar yaşamaması için mutlaka v..

İletişim Formu
Adı Soyadı :
E-Mail :
Telefon :
Şehir :
Mesajınız :